Opublikowano Dodaj komentarz

Mycie elewacji domu- Jak to zrobić samodzielnie?

Mech Na Elewacji Domu

Skuteczne mycie elewacji – Jak to zrobić?

Elewacje budynku stanowią niezwykle istotną część naszego budynku, zapewniają odpowiednią izolację cieplną oraz podkreślają jego estetykę. To nie tylko ochrona przed warunkami atmosferycznymi, ale także element, który wpływa na pierwsze wrażenie odwiedzających oraz wartość nieruchomości. Gdy elewacje naszego budynku zaczyna pokrywać zielona warstwa mchu, a jego kolor znacznie się zmienia. W tym artykule opiszemy jak skutecznie pozbyć się mchu i glonów z elewacji? Wykonaj kilka prostych kroków aby utrzymać trwałość i atrakcyjny wygląd elewacji.

Kiedy czyścić elewację?

Elewacja budynku podczas intensywnych opadów deszczu jest dodatkowo narażona na działanie wilgoci i mikroorganizmów. Te czynniki mogą negatywnie wpływać na kondycje naszego budynku. Aby nie dopuścić do powstania glonów i grzybów na elewacji, kluczowe jest aby regularnie dbać o jej czystość, dzięki zastosowaniu środków czystości do mycia elewacji. Pozwoli nam to utrzymać estetykę powierzchni budynku oraz zmniejszy ryzyko rozwoju pleśni, która jest szkodliwa dla naszego zdrowia.

Jakie urządzenia do czyszczenia elewacji?

Wybór odpowiedniego sprzętu do mycia elewacji pozwoli nam dokładnie usunąć zanieczyszczenia. Istotne jest aby wybrać myjkę ciśnieniowa z możliwością aplikacji detergentu, który zastosujemy do walki z mchem na elewacji. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na moc ciśnienia myjki. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności przy użyciu tego urządzenia, szczególnie na delikatnych powierzchniach. Przed rozpoczęciem prac zaleca się przetestowanie myjki na niewidocznym obszarze elewacji, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń.

Mycie Elewacji Budynku

Mycie elewacji z mchu – jak to zrobić?

Gdy Twój budynek zaczną pokrywać mchy i glony, niezwłocznie podejmij następujące kroki, aby jak najszybciej zabezpieczyć elewację

  1. Za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem pozbądź się wykwitów mechanicznych z powierzchni elewacji. Jeśli nie posiadasz myjki ciśnieniowej możesz zastosować narzędzia ręczne np. szczotkę lub gąbkę.
  2. W następnym kroku zastosuj preparat biobójczy, tak aby zarodniki grzybów nie mogły rozwinąć się ponownie.
  3. Dokładnie oczyść ścianę lub odśwież ją przy pomocy farby fasadowej, jeśli powierzchnia tego wymaga.
  4. Dodatkowo, zabezpiecz swoją elewację preparatem, który zapewni ochronę przed dalszym rozwojem mchów i porostów.

Jak zapobiegać powstawaniu mchu na elewacji?

Aby zapobiec występowaniu mchu, warto wybrać farbę odporną na wysoką wilgoć, co zmniejszy ryzyko powstania wykwitów solnych z wnętrza podłoża. Malowana fasada jest bardziej odporna na szkodliwe działanie, doskonale sprawdza się przy zabezpieczaniu fasad wykonanych z tynków cementowych, betonowych, starych powłok malarskich. Warto zwrócić również uwagę, na odpowiednią wentylację budynków, gdy zauważamy zielonego nalotu na elewacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *