DULUX CONTACT PRIMER Grunt kontaktowo-szczepny Biały 1L

8 w magazynie

DULUX CONTACT PRIMER Grunt kontaktowo-szczepny Biały 1L

KOD: 005656

Cena: 49,91 

Dostępny w sklepie
Cena za litr:  49.91 zł
szybka dostawa
Szybka dostawa i zwrot!
zamow telefonicznie
Zamów telefonicznie +48 510 216 698

Dulux Contact Primer

Grunt kontaktowy do gładkich i słabo schnących powierzchni

KOLOR: Biały

POJEMNOŚĆ: 1l

Dulux Contact Primer to delikatnie szorstki, kontaktowy środek do powlekania mocnych, gładkich, słabo chłonących lub nie chłonących podłoży, takich jak gładki beton, płyty gipsowo-kartonowe, klinkier i cegły wapienno-piaskowe oraz mocne stare powłoki malarskie wewnątrz i na zewnątrz. Bardziej chłonne, kruche podłoża należy gruntować stosując Dulux Universal Primer. Szczególnie polecany wszędzie tam, gdzie zakres renowacyjnych prac malarskich nakłada konieczność naniesienia powłok farb ściennych i elewacyjnych w miejsca pokryte obecnie np. farbami alkidowymi (lamperie). Zastosowanie warstwy sczepnej Dulux Contact Primer jest tańsze niż koszty usuwania starych zwartych, niechłonnych lub gładkich powłok, naprawy podłoża po usuwaniu powłok i przygotowaniu takiego podłoża pod malowanie nawierzchniowe

Właściwości:

Dulux Contact Primer posiada właściwości gruntujące, sczepne, szorstkujące, co w połączeniu z możliwością uzyskiwania kolorów w systemie Dulux Colour Mixing System pozwala na wykorzystanie go jako warstwy poprawiającej efekt krycia farb nawierzchniowych. Produkt jest odporny na zmydlanie i na działanie czynników atmosferycznych. Przepuszcza parę wodna. Wzmacnia siły adhezji miedzy powłokami. Jest odporny na wodę i ma właściwości utwardzające podłoże i zwiększające przyczepność. Może być stosowany we wszystkich systemach budowlanych powłok malarskich.

Dane techniczne:

?? Wydajność: 6m2/L przy jednej warstwie

?? Ilość warstw: 2

?? Czas schnięcia: 6h

?? Druga warstwa: po 6h

Aplikacja:

PRZYGOTOWANIE WYROBU

Dokładnie wymieszać przed użyciem. Nie dodawać obcych składników. W zależności od chłonności podłoża Dulux Contact Primer rozcieńczyć wodą max 10% objętościowo.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Powierzchnie muszą być zwarte, jednolite, mocne, nośne, odpylone, bez nalotów organicznych, czyste, suche (np. świeże tynki malować po 4 tygodniach sezonowania lub po czasie wskazanym przez producenta danego tynku, gładzi, szpachli), wolne od wszelkiego wadliwego materiału.

?? Podłoża niestabilne, skredowane, mocno chłonne należy wstępnie zagruntować preparatem Dulux Universal Primer.

?? Podłoża gładkie lub wcześniej malowane farbami alkidowymi lub ftalowymi należy zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym. Usunąć powstały pył i kurz.

?? Podłoża poddane renowacji: ocenić stan podłoża, jeżeli jest stare i zwietrzałe, kruszące się i pylące powinno być poddane ekspertyzie budowlanej. Powierzchnię oczyścić z farb wapiennych, klejowych oraz z uszkodzonych warstw poprzednich farb (resztki starej i łuszczącej się powłoki usunąć całkowicie), a także z zanieczyszczeń ograniczających przyczepność farby (tłuste plamy, pleśń). Ubytki powierzchni wypełnić odpowiednią masą szpachlową, oczyścić i odpylić.

?? Powierzchnie zagrzybione oczyścić za pomocą szpachelki, a następnie zastosować odpowiedni środek grzybobójczy.

Uwaga!

Na podłożach uprzednio malowanych wykonaj na małej powierzchni wymalowanie próbne. Jeżeli po wyschnięciu farby powstanie niepożądany efekt należy stare powłoki całkowicie usunąć i na nowo przygotować podłoże do malowania.

MALOWANIE

Warunki malowania

?? temperatura otoczenia i malowanej powierzchni powinna być pomiędzy +5°C a +30°C,

?? wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 85%,

?? nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze. Warunki malowania decydują o czasie schnięcia warstwy wyrobu i właściwościach uzyskanej powłoki.

Zalecane metody malowania

?? pędzel: najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z włosia sztucznego (np. z włókna poliestrowego) lub z włosia mieszanego (mieszanka włosia naturalnego i włosia z włókna sztucznego),

?? wałek: najlepszy efekt uzyskasz stosując wałki z runa naturalnego lub wałki sznurkowe o dł. runa 10-18mm

Parametry malowania

Malowanie pędzlem, wałkiem:

?? w większości przypadków wystarczy jednokrotne gruntowanie,

?? na podłożach o kolorach kontrastowych lub o dużej lub zmiennej chłonności produkt zaleca się nakładać w 2 warstwach w odstępie 6 godzin,

?? nabieraj na wałek lub pędzel obfite i równomierne ilości farby,

?? rozprowadzaj dokładnie do uzyskania równomiernej warstwy,

?? malowanie farbami nawierzchniowymi może być wykonane po upływie 6 godzin od nałożenia Dulux Contact Primer.