Impregnaty do drewna

Wyświetlanie 1–12 z 237 wyników

Impregnaty do drewna – charakterystyka

Jeśli chcesz, aby powierzchnie drewniane, znajdujące się w Twoim domu, zachowały swoje parametry oraz efektowny wygląd przez długie lata, powinieneś koniecznie wyposażyć się w impregnaty. Są to środki, których zadaniem jest zabezpieczenie drewna przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, uszkodzeniami mechanicznymi, a także oddziaływaniem substancji chemicznych. Zawierają one w swoim składzie specjalną mieszankę preparatów biobójczych, które wnikają aż do najgłębszych warstw powierzchni, zabezpieczając je od wewnątrz. Wyróżniamy zarówno impregnaty bezbarwne, jak i barwiące, a wybór odpowiedniego ich rodzaju zależy wyłącznie od Twoich indywidualnych preferencji i nie ma wpływu na poziom zabezpieczenia drewna.

Gdzie znajdą swoje zastosowanie impregnaty?

Impregnaty do drewna to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej osoby, która jest posiadaczem wykonanych z tego surowca krzeseł, szaf, komód oraz stołów, płotów, podłóg oraz innych rodzajów powierzchni. Sprawdzą się one przede wszystkim w przypadku miejsc, które narażone są na szczególny wpływ czynników atmosferycznych, a także szkodliwych substancji. Możesz więc zapomnieć o wilgoci i wiążących się z nią konsekwencji w postaci grzybów czy pleśni. Nie musisz się również martwić, że Twój nowy stół za kilka dni ulegnie zarysowaniu.

Impregnaty do drewna – jakie produkty znajdziesz w tej kategorii?

Jeśli szukasz najwyższej jakości profesjonalnych impregnatów do drewna, nie mogłeś trafić lepiej. W tej kategorii znajdziesz impregnaty, których skład został opracowany w oparciu o starannie wyselekcjonowane substancje. Dzięki temu staną się one także idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o powierzchnie zewnętrzne. Jak już powiedzieliśmy, oferujemy zarówno warianty bezbarwne, jak i barwiące. Te pierwsze pozwolą Ci na ukazanie naturalnej struktury drewna, natomiast te drugie sprawdzą się, jeśli pragniesz nadać swojemu wnętrzu oryginalny styl.  Jeśli chcesz zabezpieczyć drewniane elementy mogą zainteresować cię też bejce i lakierobejce do drewna. Przejrzyj naszą ofertę i wybieraj spośród najmodniejszych, zarówno klasycznych, jak i bardziej unikatowych kolorów!

Jakie są rodzaje impregnatów do drewna?

W zależności od rodzaju impregnatu do drewna, dzielą się one na olejowe, rozpuszczalnikowe i wodorozcieńczalne. W trosce o drewniane konstrukcje w ogrodzie warto zwrócić uwagę na środki techniczne do drewna. Preparaty takie jak Impregnat gruntujący do drewna, który zapewnia mu ochronę  przed szkodnikami technicznymi,  grzybami pleśniowymi czy sinizną. Dzięki zastosowaniu tego typu środków ochrony drewna, struktura drewna staje się bardziej odporna na działanie warunków pogodowych. Niektóre z impregnatów nie tworzą powłoki, są bezwonne oraz pozwalają na zachowanie naturalnej struktury drewna.