Opublikowano Dodaj komentarz

Stosowanie kleju montażowego MAMUT GLUE – wszystko co musisz wiedzieć?

Stosowanie Kleju Mamut

Montaż elementów przy pomocy klei montażowych to nie tylko prostota, lecz także szybki i efektywny sposób na solidne i trwałe połączenie na poziomych i pionowych powierzchniach. Wybierając klej zależy nam na skutecznym połączeniu. Jak wybrać uniwersalny klej montażowy do mocowania drewnianych i metalowych powierzchni?

Czy klej montażowy mamut ma zapach?

Nie, jest praktycznie bezwonny i neutralny chemicznie klej, dlatego jest całkowicie bezpieczny dla powierzchni, na której jest używany, i nie pozostawi nieprzyjemnych zapachów, co jest istotne, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach.

Jak zabezpieczyć klej montażowy MAMUT GLUE przed wyschnięciem?

Jak Zabezpieczyc Klej Mamut Aby Nie Wysechl

W przypadku gdy otworzymy klej przeznaczony do montażu i nie zużyjemy jego całej zawartości warto zastosować następujący sposób:

Otwartą tubę z klejem montażowym po zakończeniu prac należy, owinąć taśmą lub folią domową oraz szczelnie zamknąć nosek aby uniemożliwić dostępu powietrza. Opakowanie należy przechowywać w temperaturze od + 5°C do + 25°C.

Czym wyciskać mamuta?

Jakie narzędzie wybrać do wyciskania mamuta? To proste, wystarczy pistolet ręczny tzw. wyciskacz do mas i silikonów  – z uwagi na wysoką lepkość produktu i duży ciężar objętościowy zaleca się stosować do wyciskania pistolety o solidnej i wzmocnionej konstrukcji, przeznaczone do mas gęstych.

Do jakich powierzchni nadaje się klej montażowy mamut?

Klej montażowy mamut glue to elastyczny klej, który nadaje się do powierzchni takich jak:

 • metal,
 • glazura,
 • kamień,
 • beton,
 • drewno,
 • lustro,
 • szkło,
 • klinkier,
 • płyta OSB,
 • ceramika
 • lamele

Klej montażowy marki Bostik idealnie sprawdza się przy pracach domowych wewnątrz jak i na zewnątrz, co więcej jest odporny na warunki pogodowe i wilgoć. Po wyschnięciu odporny na temperaturę od od -40 °C do 90 °C. Sprawia to, że zastosujesz go w miejscach takich jak: łazienka, kuchnia, ogród, taras czy w garaż.

Jak długo schnie klej montażowy mamut?

Klej mamut schnie stosunkowo szybko jego czas pełnego wiązania kleju 24h, czas schnięcia wstępnego już po 5 sekundach łączy elementy bez konieczności podpierania, co sprawia, że proces montażu lub naprawy jest szybki i wygodny.

Czym wyczyścić narzędzia od kleju montażowego?

Do czyszczenia narzędzi po zakończeniu prac zaleca się stosować aceton lub benzynę ekstrakcyjną. Inną skuteczną metodą przypadku mniejszych ilości kleju można również spróbować mechanicznego usunięcia go za pomocą noża lub szpachelki. Ważne jest jednak, aby ostrożnie działać, aby nie uszkodzić narzędzi ani powierzchni, na których klej został zastosowany.

Klej mamut – temperatura przechowywania i okres trwałości

 • 18 miesięcy (kartusz 290 ml)
 • 12 miesięcy (tubka 25 ml)
 • Zamknięte opakowanie przechowywać w temperaturze od +5°C do +25°C.
 • Odporny w transporcie do -15°C.

Czy na klej mamut można przykleić lustro?

Klej Mamut glue jest całkowicie bezpieczny dla powierzchni, na której jest używany. Ten bezwonny klej montażowy doskonale sprawdzi się w łazience, umożliwiając trwałe i bezpieczne mocowanie różnych elementów. Możesz go zastosować do montażu półek, haczyków, uchwytów na ręczniki, czy lustra w łazience. Ta metoda pozwala na skuteczne przymocowanie różnych elementów bez konieczności użycia kołków

Jak nakładać uniwersalny klej montażowy mamut?

Montaz Lustra Klej Mamut

Klej montażowy powinien zostać nałożony w odpowiedni sposób. W przypadku stosowania uniwersalnego kleju montażowego mamut, należy pamiętać aby:

 1. nakładać go jednostronnie pionowymi paskami pod kątem 90 stopni
 2. zachować około 20-30 cm odstępy pomiędzy paskami,
 3. złączyć mocowane elementy nie później niż 10 minut od momentu nałożenia kleju,
 4. docisnąć klejone elementy w taki sposób, aby pozostała między nimi 2-3 mm szczelina wentylacyjna.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *